HC Garda vs HC Lions

vs

.

Report

V prvním zápase Frýdlantské hokejové ligy změřily své síly týmy HC Garda a HC Lions. Na první gól se čekalo do 5. minut, kdy za Gardu skóroval J. Fabián. Další gól Gardy přidal v 9. minutě R. Folda. Lions se snažili na góly odpovědět, ale bohužel se potvrdilo staré pravidlo – nedáš, dostaneš. Z rychlého brejku zvýšil skóre na 3:0 L. Závěta. Do konce první přestávky vsítila Garda zásluhou J. Trojana a L. Rybarika další dva góly.

Po výměně stran pokračovala Garda ve svém náporu a nasázela dalších 8 branek, přičemž využila jednu přesilovou hru, zatímco Lions dvě nabídnuté přesilové hry nevyužili.

Ve třetím dějství pokračovaly gólové žně. Dohromady padlo devět branek. Tentokrát se však dočkali i hráči Lions, kteří v 57. minutě dokázali po devíti sekundách využít přesilovou hru, a to zásluhou T. Strnada. Druhý gól v zápase téhož týmu přidal za další dvě minuty M. Dolanský. Garda nakonec v poslední minutě vstřelila další dva góly a upravila konečné skóre na 20:2 ve svůj prospěch.

Oběma týmům patří obdiv za předvedený bojovný výkon, který se celý zápas nesl v duchu fair play. O tom svědčí i nízký počet vyloučených hráčů (celkově 4). Nutné je však především vyzvdvihnout tým HC Lions, který po odehraném zápase mohl shrábnout kontumační výhru 5:0, avšak tak neučinil a ponechal dosažený výsledek zápasu. Za Gardu nastoupil hráč, který nesplňoval pravidla ligy (minulý rok hrál aktivně Krajskou ligu juniorů a neměl od kapitána HC Lions udělenou výjimku na start v soutěži).

Branky a nahrávky: 5. J. Fabián, 9. R. Folda (M. Štěpánek), 12. L. Závěta (J. Trojan), 14. J. Trojan (L. Závěta), 17. J. Rybarik (R. Folda), 26. R. Folda (L. Rybarik), 26. D. Folda (L. Závěta), 30. J. Trojan (F. Šlejtr), 33. M. Štěpánek, 35. L. Závěta, 36. V. Kesner (D. Folda), 37. J. Trojan (J. Fabián), 40. L. Brzák (L. Závěta), 42. L. Rybarik (D. Folda), 50. J. Trojan (J. Fabián), 55. J Trojan (L. Závěta), 55. D. Folda (R. Folda), 58. M. Štěpánek (L. Rybarik), 60. L. Rybarik (R. Folda), 60. R. Folda (M. Štěpánek) – 57. T. Strnad (V. Kotek), 59. M. Dolanský (F. Timulák)

HC Garda: L. Čaban, L. Závěta, R. Folda, L. Rybarik, M. Štěpánek, L. Brzák, V. Kesner, J. Fabián, P. Novák, J. Trojan, F. Šlejtr, D. Folda

HC Lions: J. Salacki, K. Tvrdík, J. Studený, V. Prchlík,  P. Dam, T. Svoboda, M. Dolanský, T. Strnad, D. Zamrzla, D. Pabiška, M. Engel, V. Kotek, F. Marek, D. Sirůček, F. Timulák