• Zdraví hráčů a fair playjsou na prvním místě.

• Soutěž je určená pro tři okruhyhráčů starších 15 let:
    • Amatérské hokejisty
      • Za amatérského hráče se považuje takový hráč, který nebyl nikdy registrován u ČSLH.
      • Neaktivní registrované hráče HC Frýdlant
      • Za neaktivního registrovaného hráče HC Frýdlant se považuje takový hráč juniorského nebo dorosteneckého týmu, který nenastoupí v sezóně 2020/2021  do žádného soutěžního utkání.
      • Neaktivní registrované hráče
      • Za neaktivního registrovaného hráče se považuje takový, který se nezúčastnil v poslední sezoně 2020/2021   žádného soutěžního utkání v nižších soutěžích (krajská soutěž mužů, krajská liga mužů, krajská liga juniorů, liga staršího dorostu, liga žen, …).
      • V případě že hráč nastupoval v jakékoliv vyšší lize dospělých, musí tato pauza činit minimálně 3 sezóny, vyjimka byla udělena hráči North Rides (Josef  Bajer )
      • V lize mohou neomezeně nastupovat brankáři nesplňující výše uvedená pravidla, avšak pouze jako hráči v poli. Výjimku mají také hráči starší 40 let.

Týmy

• V čele týmu stojí kapitán, který zastupuje své mužstvo při jednání vedení ligy.
    • Vedení ligy se skládá z kapitánů jednotlivých týmů. Hlasování je založeno na většinovém principu.
    • Hlasovat  se může o jakémkoliv návrhu, který některý z kapitánů předloží (např. změna pravidel, systému, vyloučení hráče z ligy).
    • Schází se podle potřeby na pozvání pořadatelů soutěže, nebo řeší schůzku pomocí skupiny whatsapp
    • účastníkem Frýdlantské hokejové ligy (dále jen FHL)jsou týmy s neomezeným počtem hráčů na soupisce.
    • Každý tým odevzdá nejdéle před prvním zápasem vyplněnou soupisku. Soupisky týmů se uzavírají 10.12.2020. Do této doby může tým po prvním odehraném zápase dopsat 3 hráče.
    • Brankáře si po dohodě kapitánů  mohou týmy mezi sebou půjčit. Primárně však brankáři nastupují za  tým,ve kterém jsou uvedeni na soupisce.
    • Pokud za tým nastoupí hráč, který není na soupisce, bude zápas kontumován 5:0 v prospěch druhého týmu. Za opakování prohřešku hrozí týmu vyloučení z ligy. Pokud se týmy, které proti sobě v daný moment domluví před zápasem, a potvrdí to oba kapitáni na chatu whatsapp, je možnost udělit pro jeden zápas vyjímku, ovšem každý tým tuto možnost může použít 1x za základní část. Pro play off se tato vyjímka nevztahuje

HERNÍ PRAVIDLA

• Soutěž se hraje dle aktuálně platných pravidel IIHF s následujícíma výjimkami:
  • Není povolená klasická hra tělem. Místo toho se vychází z pravidla o hře tělem u mladších žáků.

SYSTÉM TRESTŮ:

Disciplinární Komise: Tu tvoří kapitáni jednotlivých týmů – zasedání disciplinární komise se budou účastnit pouze kapitáni!!

• Nejvyšším možným trestem během utkání je 5 minutový trest plus automatický trest do konce utkání. V případě uložení tohoto trestu zasedne disciplinární komise a rozhodne o výši trestu.
  • Za fyzické napadení rozhodčího se automaticky uděluje doživotní zákaz ve Frýdlantské hokejové lize. ( již bylo uděleno )
  • Slovní napadání rozhodčího bude řešeno dvouminutovým osobním trestem za nesportovní chování. Pokud i nadále po udělení trestu hráč slovně napadá rozhodčího, bude mu udělen osobní trest 10 minut nebo trest do konce utkání. Takto potrestaný hráč (funkcionář) musí odejít po zbytek zápasu do šatny.
  • Osobní tresty se budou evidovat a pokud bude u hráče  evidováno:

4 x 2 minutový osobní trest – zasedne disciplinární komise a určí výši trestu  stopky 2 zápasy – do stop do konce sezony – podle míry provinění

2 x 10 minut  – zasedne disciplinární komise a určí výši trestu  stopky 2 zápasy – do stop do konce sezony – podle míry provinění

vyšší trest – zasedne disciplinární komise a určí výši trestu  stopky 2 zápasy – do stop do konce sezony – podle míry provinění

TÝMOVÉ ODVOLÁNÍ

Po projednání rady kapitánů ( disciplinární komise ), se není možné odvolat

HRACÍ SYSTÉM ZÁKLADNÍ ČÁSTI

• Liga se hraje systémem „každý s každým“, a to ve dvou .
  • Určujícím kritériem pro postavení týmu v tabulce je počet získaných bodů. V případě rovnosti se přihlíží k vzájemným utkáním, dále ke skóre a počtu vstřelených branek , los, který by proběhl na sezení kapitánů hozením mince.
  • Za výhru se udělují 2 body.
  • V případě remízy získají oba  týmy 1 bod. Bod navíc získá tým, který vyhraje nájezdy ( 3 nájezdy, pokud nerozhodnou 3 nájezdy, pokračuje se náhlou smrtí) ( systém dělení bodů v prodloužení je jako v NHL ( 2 výhra , 1 prohra )
  • Hlavním hracím dnem jsou čtvrtky – 20.15. Občasným hracím dnem jsou pátky – 20.45 a soboty – 17.00.
  • Jedno utkání trvá 60 minut čistého času, přičemž je rozděleno na 3 třetiny po 20 minutách. Před začátkem utkání bude poskytnuto pár minut na rozbruslení.
  • V průběhu utkáni se provádí pouze jedna úprava ledové plochy, a po první třetině,
  • Změny hracích termínů a časů řeší mezi sebou kapitáni dotčených týmů. Vedení ligy navrhne několik termínů, ze kterých si kapitáni musí vybrat.

HRACÍ SYSTÉM PLAY OFF

• Pla off se může zúčastnit pouze hráč, který nastoupil alespoň   3 zápasy v základní části 2020/2021). Pravidlo se nevztahuje na brankáře.
  • Po základní části bude odehráno předkolo, které bude hráno na 2 zápasy  – předkola se zúčastní 4 tým a 5 tým po základní části
  • Semifinále a předkolo Play off se hraje na dvě utkání.
  • Finále a souboj o třetí místo jedno utkání.
  • Za výhru v utkání play off  se udělují 2 body, za remízu 1 bod. ( Neplatí zde pravidlo 3 nájezdů)
  • Pokud mají oba týmy stejný počet bodů po konci druhého zápasu, bude následovat 5 minutové prodloužení tři na tři. Jestliže se v prodloužení nerozhodne, pojede se série 3 nájezdů na každé straně. Poté bude následovat náhlá smrt.
  • Toto pravidlo se vztahuje i na finálový zápas a utkání o 3.místo

FINANCE A ROZHODČÍ

• Každé utkání řídí dva rozhodčí, přičemž oběma přísluší stejné pravomoci.

• Měřením času je pověřen časoměřič, který zároveň zapisuje góly, asistence a vyšší tresty do oficiálního zápisu. Otevírá také dvířka na trestnou lavici.

• Před každým zápase je tým skrze kapitána povinen uhradit  finanční náklady na proběhlé utkání. Pokud tým neuhradí náklady, bude mu následující zápas kontumován.

• Finanční náklady pro jeden tým se skládají z pronájmu ledové plochy (1 050 Kč), pronájmu kabiny (300 Kč) a platby za rozhodčí (450 Kč). Celkově tedy před utkáním uhradí každý tým u ledařů 1  800  Kč.

• Finanční odměna pro jednoho rozhodčího činí 300 Kč (+ 100 Kč cestovné pro rozhodčí z Liberce). Odměna pro časoměřiče-zapisovatele 200 Kč.

Rozhodčí

• Vzhledem k nedostatku rozhodčích, by měl každý tým dát k dispozici minimálně 2 rozhodčí pro sezonu 2020/2021 ( Rozhodčí nemusejí být hráči týmu). Zápasy se budou primárně obsazovat z řad rozhodčích HC Frýdlant. Ovšem pokud bude nedostatek rozhodčích využijí se rozhodčí z jednotlivých týmů.

Psanci:

Renegades:

Golden Warriors:

Garda:

North Riders:

Předčasné ukončení sezony

Pokud dojde k předčasnému ukončení sezony, z důvodu zásahu vyšší moci, bude postup následující:

• Základní část: pokud bude odehráno alespoň jedno celé kolo ( to znamená každý s každým) bude uznán vítěz dle postavení v tabulce po ukončeném kole . Pokud bude sezona ukončena například v průběhu 3. kola, uzná se vítěz, který byl v tabulce první po odehrání druhého kola ( výsledky ze 3. odehraného kola se ruší) tento vzorec se využije i pokud bude sezona ukončena v průběhu druhého či čtvrtého kola.
  • Play off: Pokud bude sezona ukončena v jakékoli části play off, uzná se vítězem FHL, vítěz základní části

Do soutěže nesmějí nastoupit tito hráči

Pokud tito hráči nastoupí za nějaký tým, bude tým vyřazen se soutěže – bez vyjímky