• Zdraví hráčů a fair playjsou na prvním místě.

• Neregistrované hokejisty
      • Za amatérského hráče se považuje takový hráč, který nebyl nikdy registrován u ČSLH.
      • Neaktivní registrované hráče HC Frýdlant – vyjímku budou tvořit hráči, kteří ukončí činnost ve frýdlanstkém A-týmu do 11.11.2022 (jedná se především o juniory a hráče, kteří jdou v sezoně 2022/23 na zkoušku do A týmu) – tato pravidlo se vztahuje pouze na hráče HC Frýdlant
      • Neaktivní registrované hráče
      • Za neaktivního registrovaného hráče se považuje takový, který se nezúčastnil v sezoně 2021/2022   žádného soutěžního utkání v nižších soutěžích (krajská soutěž mužů, krajská liga mužů, krajská liga juniorů, liga staršího dorostu, …).
      • V případě že hráč nastupoval v jakékoliv vyšší lize dospělých, musí tato pauza činit minimálně  sezóny 2020-2022
      • V lize mohou neomezeně nastupovat brankářinesplňující výše uvedená pravidla, avšak pouze jako hráči v poli. Výjimku mají také hráči starší 40 let.
      • Pokud hráč v průběhu sezony nastoupí za registrovaný tým, musí tuto skutečnost nahlásit vedení soutěže a bude pro zbytek sezony vyřazen ze soutěže.

Týmy

• V čele týmu stojí kapitán, který zastupuje své mužstvo při jednání vedení ligy.
    • Vedení ligy se skládá z kapitánů jednotlivých týmů. Hlasování je založeno na většinovém principu v případě sudého počtu týmů se musí najít kompromis.
    • Hlasovat  se může o jakémkoliv návrhu, který některý z kapitánů předloží (např. změna pravidel, systému, vyloučení hráče z ligy).
    • Schází se podle potřeby na pozvání pořadatelů soutěže, nebo řeší schůzku pomocí skupiny whatsapp
    • účastníkem Frýdlantské hokejové ligy (dále jen FHL) jsou týmy s neomezeným počtem hráčů a brankářů.
    • Každý tým odevzdá nejdéle před prvním zápasem vyplněnou základní soupisku. Soupisky týmů se uzavírají 31.12.2022
    • Brankáře si po dohodě kapitánů v případě nouze, mohou týmy mezi sebou půjčit. Hráče v poli nikoli
      • Pokud za tým nastoupí v play off hráč, který není na soupisce a nemá v základní části odehrané tři celé utkání, bude zápas kontumován 5:0 v prospěch druhého týmu.

,

HERNÍ PRAVIDLA

• Soutěž se hraje dle aktuálně platných pravidel IIHF s následujícíma výjimkami:
  • Není povolená klasická hra tělem. Místo toho se vychází z pravidla o hře tělem u mladších žáků.

SYSTÉM TRESTŮ

• Nejvyšším možným trestem během utkání je 5 minutový trest plus automatický trest do konce utkání. V případě uložení tohoto trestu končí pro potrestaného hráče sezóna, neboť překročí stanovený limit trestných minut.
  • Za fyzické napadení rozhodčího se automaticky uděluje doživotní zákaz ve Frýdlantské hokejové lize. ( již bylo uděleno )
  • Slovní napadání rozhodčího bude řešeno dvouminutovým trestemza nesportovní chování. Pokud i nadále po udělení trestu hráč slovně napadá rozhodčího, bude mu udělen osobní trest do konce utkání. Takto potrestaný hráč (funkcionář) musí odejít po zbytek zápasu do šatny, zároveň, pokud hráč dostane vyšší trest  v základní části a překročí tím stanovený limit trestných minut, bude se řešit na úrovni kapitánů jeho pokračování v play – off
  • Pokud hráč nasbírá v základní části   17 a více trestných minut, základní část pro něj končí bez vyjímek. (nepočítají se tresty za příliš hráčů na ledě)
  • Pokud hráč nasbírá v play off  11 a více trestných minut,  play-off pro něj končí.

HRACÍ SYSTÉM ZÁKLADNÍ ČÁSTI

• Liga se hraje systémem „každý s každým“, a to ve dvou kolech.
  • Určujícím kritériem pro postavení týmu v tabulce je počet získaných bodů. V případě rovnosti se přihlíží k vzájemným utkáním, dále ke skóre a počtu vstřelených branek , los.
  • Za výhru se udělují 2 body.
  • V případě remízy získají oba  týmy 1 bod. Bod navíc získá tým, který vyhraje nájezdy ( 3 nájezdy, pokud nerozhodnou 3 nájezdy, pokračuje se náhlou smrtí) ( systém dělení bodů je jako v NHL ( 2 výhra , 1 prohra )
  • Hlavním hracím dnem jsou čtvrtky. Občasným hracím dnem jsou středy, pátky a soboty.
  • Jedno utkání trvá 60 minut čistého času, přičemž je rozděleno na 3 třetiny po 20 minutách. Před začátkem utkání bude poskytnuto pár minut na rozbruslení.
  • V průběhu utkání se provádí pouze jedna úprava ledové plochy, a po první třetině,
  • Změny hracích termínů a časů řeší mezi sebou kapitáni dotčených týmů. Vedení ligy navrhne několik termínů, ze kterých si kapitáni musí vybrat.

HRACÍ SYSTÉM PLAY OFF

Semifinále

1. Hraje se na dvě utkání
  2. Za výhru v semifinále se udělují dva body do minitabulky. Za remízu je udělen jeden bod.
  3. Pokud je po druhém utkání shodný počet bodů – rozhoduje prodloužení, které bude trvat 5 minut a bude ve formátu 3 na 3 ( toto prodloužení je „nový zápas a tresty se do něj nepřenáší )  Pokud nerozhodne prodloužení, následují samostatné nájezdy 3 na 3 , pokud v nich nebude rozhodnuto následuje náhlá smrt .

Finále a zápas o 3. místo

1. hraje se na jeden zápas
  2. v případě remízy následuje:  prodloužení, které bude trvat 5 minut a bude ve formátu 3 na 3 ( toto prodloužení je pokračování zápasu a tresty se do něj přenáší )  Pokud nerozhodne prodloužení, následují samostatné nájezdy 3 na 3 , pokud v nich nebude rozhodnuto následuje náhlá smrt .

FINANCE A ROZHODČÍ

• Každé utkání řídí jeden případně dva rozhodčí, přičemž oběma přísluší stejné pravomoci.
  • Měřením času je pověřen časoměřič, který zároveň zapisuje góly, asistence a vyšší tresty do oficiálního zápisu. Otevírá také dvířka na trestnou lavici.
  • Před každým zápase je tým skrze kapitána povinen uhradit polovinu finančních nákladů na proběhlé utkání.
  • Finanční náklady pro jeden tým se skládají z pronájmu ledové plochy (1 250 Kč), pronájmu kabiny (300 Kč) a platby za rozhodčí (450 Kč) (100kč časoměřič) 50kč provozní náklady (web, medaile….) Celkově tedy před utkáním uhradí každý tým u ledařů 3 000 Kč.
  • Finanční odměna pro jednoho rozhodčího činí 450 Kč (+ 100 Kč cestovné pro rozhodčí z Liberce). Odměna pro časoměřiče-zapisovatele 200 Kč.
  • Finanční odměna pro rozhočího, který píská sám činní 700kč ( 200kč se uloží do kasy na medaile a štítk)
  • Pro utkání v play off se cena za rozhodčí může lišit v závislosti na tom, odkud přijede

Rozhodčí

Předčasné ukončení sezony

Pokud dojde k předčasnému ukončení sezony ( COVID, ENERGETICKÁ KRIZE PŘÍPADNĚ NĚCO DALŠÍHO):

• Základní část: pokud bude odehráno alespoň jedno celé kolo ( to znamená každý s každým) bude uznán vítěz dle postavení v tabulce po ukončeném kole ( soutěž má 2 kola ).
  • Play off: Pokud bude sezona ukončena v jakékoli části play off, uzná se vítězem FHLN, vítěz základní části

Do soutěže nesmějí nastoupit tito hráči:

Pokud tito hráči nastoupí za nějaký tým, bude tým vyřazen se soutěže – bez vyjímky